
«Люди, які постійно проживали на «дачах», фактично, до прийняття цього Закону не могли в повному обсязі реалізовувати законні громадянські права. Зайві бюрократичні перепони виникали при оформленні пенсій, державної допомоги по догляду за дитиною, влаштуванні в дитячі садки, школи ... Я вже не кажу про реалізацію конституційного права обирати владу та бути обраним» - зазначив народний депутат України - ініціатор даного законопроекту Андрій Шипко.
Після підписання Закону Президентом України, люди які постійно проживають на дачах, отримають можливість зареєструватися за місцем проживання, і не шукати шляхи «фіктивної» реєстрації.
Адже без реєстрації не можна отримати паспорт, закордонний паспорт, встати на військовий облік, отримати водійське посвідчення, оформити пенсію і соцдопомогу, оформити кредит. Так само можуть виникнути проблеми з наданням безкоштовної медичної допомоги, при прийомі на роботу, або зверненні до суду. Громадянин без реєстрації не може стати виборцем і так далі.
«Тільки в моєму рідному нікопольському регіоні (Дніпропетровщина – авт.) значна кількість населення постійно проживає на територіях садових та дачних товариств. І сьогоднішнє рішення – перемога громадянських прав над бюрократичною системою!» - зазначив Андрій Шипко.
Довідково:
Більше 10 років тому інститут прописки був визнаний неконституційним, і її замінили реєстрацією фізичних осіб за місцем проживання. З тих пір були спрощені і самі процедури як реєстрації, так і зняття з неї. Але в питанні, що стосується реєстрації людини за місцем його фактичного проживання нічого не змінилося.