ВСЕ НОВОСТИ:

Нова програма компенсації витрат на житлово-комунальні послуги

Цього року в Україні відбулося зростання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Проте найменш захищеним верствам населення держава гарантує компенсацію, яка покриє різницю в оплаті. Нова програма соціальної підтримки, передбачена відповідною постановою Кабінету Міністрів України, запрацювала з 1 липня 2014 року.

Хто має право на отримання компенсації?

Програма розрахована на сім`ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. Такі родини мають право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Таким чином, вони не будуть платити більше, ніж до підвищення цін і тарифів на ці послуги. 

Як розрахувати, чи має сім`я право на отримання компенсації?

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімуму сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):

* для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;

* для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;

* для працездатних осіб - 1218 грн.;

* для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’я, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

Які документи необхідно надати?

1. Заяву.

2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Для призначення компенсації документи слід надавати до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід вашої сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
 
Джерело: krlife.com.ua

Больше комментариев на страницах газеты "ГОРОД Никополь" в соцсетях:

 facebooktelegram,  twitter,Google +, и видео на нашем канале: Канал на youtube


 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.