Я будинок. Я величезний старий будинок. У мене болять всі кістки і болить серце. Я наче стара людина, яка здавалась потрібною все життя, намагалась приносить користь. Старість неминуча. Навколо мене люди, дерева, машини, але я самотній. Поруч зі мною стоять декілька таких самих старих, як і я. Я найстарший. Мені 78 років. Я народився у 1935-му.
Колись я був молодим. Я був першим. Першим будинком в місті Нікополі. Мною пишались. Мені раділи. На мене рівнялись. У моєму дитинстві у роки довоєнних п’ятирічок будівельні майданчики виглядали зовсім інакше, ніж зараз. Більшість робіт виконувалось вручну. У серпні 1932 року автогужтранспортний відділ Нікопольбуду мав лише вісім автомашин (половина з них знаходилась у ремонті), десять тракторів, один паровоз, один екскаватор і 396 коней.
Матеріалів на будівництво не вистачало. В першому кварталі 1934 року на будівництво надійшло лише 317 кубічних метрів лісу із замовлених 12000, половина необхідної кількості цементу і цвяхів. Постійні труднощі викликала і нестача робочої сили, особливо кваліфікованої.
На початку 1933 році будівництво з причини плинності кадрів було забезпечено робітниками лише наполовину. Причиною цього у значній мірі було незадовільне постачання продовольства – результат посуха та реформування сільського господарства. У липні 1932 року в їдальнях Нікопольбуду нараховувалось 15 «м'ясо-рибних» днів. Не дивлячись на інтенсивне будівництво постійного та тимчасового житла, побутові умови залишались незадовільними. Будівельники і робітники жили в 39-х бараках, не вистачало постільної білизни, меблів та інвентарю. Загрозою будівництва була епідемія малярії.
Пам’ятаю ті часи, коли райком партії організовував масові суботники на будівництво промислових та житлових об’єктів. То було моє дитинство.
Все життя я віддавав людям свій затишок, своє світло та тепло. Вони намагались віддячити мені. У 1962 році було проведено капітальний ремонт покрівлі. У 1963 році організовано капітальний ремонт відомщення та фасаду. У 1964 році здійснена газифікація будівлі. У 1965 році відбувався капітальний ремонт підвальних приямків.
А з часом про мене забули. Кожен зачинив двері своєї квартири, накидали недопалків та пляшок на подвір’ї, зламали вхідні двері до підвалу, затоплювали мене водою, плювали на сходових клітинах. В моїх стінах поселилися миші, таргани, бомжі та наркомани. Приямки моїх підвалів використовувались як громадський туалет.
І ось, на старість років, з’явилась надія. Люди створили ОСББ. Провели збори. Заговорили про капремонти і технічне обстеження. Але заговорили по новому. Я чув про політику, підрядників, бюджетні кошти. Так, саме бюджетні кошти були виділені на капітальний ремонт мого даху. Ремонт розпочався у груді 2010 року. За 10 хвилин до нового року будівельники ще продовжували ремонті роботи. Але зупинились. Роботи не закінчили. Потім чув про кримінальну справу. Через мій дах дощ протікає людям у квартири. Псується їхнє майно. Вони зляться на мене.
Останнім часом дуже прийшли в непридатність балкони. Вони відвалюються шматками і мешканці будинку знову зляться на мене.
Подвір’я будинку зовсім не освітлюється. Було декілька лампочок, але вони свої відслужили.
Дуже часто приїжджають аварійні служби. Причина – забита каналізація. Лайно тече у мій підвал, але того ніхто не бачить.
Деякі мешканці не зрозуміли для чого потрібні димо-вентиляційні канали і розібрали їх. Димоходи на дахах порушені, оскільки все більше людей встановлюють супутникові антени.
Я мрію, що мої люди будуть повертатись додому, а я буду зустрічати їх віконцями у яких буде горіти світло. АЛЕ ЗАРАЗ В МЕНІ ЖИТИ НЕБЕЗБЕЧНО!
Чув, що недавно у виконкомі вигадали Програму, де будинки мають виборювати капітальні ремонти. Але для участі потрібно до 50% коштів мати. Та де ж мені їх взяти? Люди допоможіть назбирати кошти. У газеті писали, що всі депутати проголосували за таку Програму одноголосно. Шановні депутати, не залиште мене старого!
Мій розрахунковий рахунок відкрито у Приватбанку
ОКПО 36723664
МФО 305299
Р/р 26007050226829
Одержувач ОСББ «Камелія-Н»
Призначення платежу: благодійні внески на капітальний ремонт.
25 комментариев