ВСІ НОВИНИ:

Ті ж яйця, тільки в профіль. Верховна Рада України ухвалила Закон "Про місцеві вибори"

Законодавчий акт визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост.

Законом встановлено, що:
- вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, територія утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" об'єднаної сільської, селищної територіальної громади;
 
- вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій з закріпленням кандидатів в територіальних виборчих округах, на які поділяється багатомандатний виборчий округ, що співпадає з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, територією міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм або територією утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" об'єднаної міської територіальної громади;
 
- вибори міського (міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, що співпадає відповідно з територією міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм або територією об'єднаної міської громади;
вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, територія об'єднаної сільської, селищної громади, територія міста.
 
Згідно із Законом, інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесена до території кожного міста, а також про виборчу систему, за якою проводяться вибори міського голови відповідно до частин четвертої та п'ятої цієї статті, оприлюднюється Центральною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті, а також у загальнодержавних та (або) відповідних місцевих засобах масової інформації, не пізніш як за 5 днів до дня початку виборчого процесу відповідних чергових, позачергових місцевих виборів станом на 1 число поточного місяця.
 
Законом чітко встановлено кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, проживають на території області, району, району в місті. Мінімальна кількість депутатів ради - 16 при чисельності виборців до 1000, максимальна - 120 депутатів при чисельності виборців понад 2 млн.
 
У разі якщо кількість депутатів, передбачена частиною третьою цієї статті для районної ради, є меншою, ніж кількість сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, територіальні громади яких входять до складу відповідного району, загальний склад цієї районної ради дорівнює кількості відповідних сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад.
 
Законом передбачено, що голосування відбувається за допомогою бюлетеня, в якому зазначені назви місцевих організацій партій та прізвище кандидата, висунутого відповідною місцевою організацією партії у цьому окрузі. Виборець має один голос. У разі, якщо реєстрацію кандидата, висунутого в територіальному окрузі, скасовано, виборець має можливість проголосувати за місцеву організацію партії, яка його висувала. Голос виборця вважається одночасно голосом за місцеву організацію партії та за кандидата, висунутого нею (ним) у цьому територіальному окрузі.
 
За результатами голосування дільнична виборча комісія підраховує кількість голосів, поданих за кожну місцеву організацію партії. Проміжні територіальні виборчі комісії встановлюють лише проміжні підсумки голосування окремо по кожному територіальному округу і передають їх до територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних виборів.
 
Законом удосконалено процедуру утворення одномандатних виборчих округів, положення щодо прозорості фінансування виборчих кампаній, встановлено чітку та зрозумілу систему взаємодії виборчих комісій при підготовці виборів, встановленні підсумків та результатів голосування.
 
Законом також передбачено представництво не менше 30% однієї статті у виборчих списках.
Законом вилучено з переліку суб'єктів виборчого процесу виборчі блоки, закріплено в закритій частині виборчого списку по одному лідеру цього списку.
 
Згідно із Законом, право висування на виборах мають право партії, які зареєстровані не пізніше як за 365 днів до дня виборів та які змінили назву не пізніше як за 180 днів до виборів.
 
У Перехідних положеннях Закону встановлено, що чергові місцеві вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів Севастопольської міської ради, депутатів районних, районних у містах, міських, селищних, сільських рад та міських, селищних, сільських голів на території Автономної Республіки Крим, а також депутатів обласних рад окремих районних, районних у містах, міських, селищних, сільських рад , міських селищних та сільських голів та об'єднаних громад на території Донецької і Луганської областей, призначені на 25 жовтня 2015 року, не проводяться у зв'язку зі здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливості забезпечення дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ.
 
Перелік адміністративно-територіальних одиниць, в яких не проводяться місцеві вибори, призначені на 25 жовтня 2015 року, визначається Верховною Радою України у постанові про призначення відповідних чергових місцевих виборів.
 
Законом внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, законів "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про Державний реєстр виборців", "Про здійснення державних закупівель", "Про статус депутатів місцевих рад" тощо.
Законопроект зареєстровано за №2831-3.

Джерело: rada.gov.ua

Больше комментариев на страницах газеты "ГОРОД Никополь" в соцсетях:

 facebooktelegram,  twitter,Google +, и видео на нашем канале: Канал на youtube


 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

40 комментариев

Nik.74 19 июля 2015 12:03
Цитата: szlahta
Цитата: Pаиса
Вы ведь знаете, что чем запутаннее, тем легче "pазводить лохов". Потом можно пpосто сказать - "та вы не так поняли!!!", а дело состpяпано.

Вот спец прошел по моей ссылке, скопировал текст)))Ну если такой спец, то проведи моделирование по предложенной методике.Понимаю Михалыча в диалоге с этими спецами)))
Вот Михалыч провел примерное моделирование!Немного он ошибается.Цифры будут больше!Делить надо не на 20 команд, а на 6-7 партий в городе.Тогда результат будет реальный. Можно ведь найти результаты по Никополю и просчитать реальные цифры и вот тогда уже ставить на нужную "лошадку"))))

Михалыч и не делил на 20) Моделируем дальше.
  • +1
Александр Рыбаков 19 июля 2015 12:57
[quote=Pаиса][quote
.....и делим шкуpку неубитого медведя!!))

Не делим а на примере кого -либо показываем как будет ТВК вестиь подсчет.

[quote=szlahta][quote=Pаиса]Вы ведь знаете, что чем запутаннее, тем легче "pазводить лохов". Потом можно пpосто сказать - "та вы не так поняли!!!", а дело состpяпано.[/quote]
Вот спец прошел по моей ссылке, скопировал текст)))Ну если такой спец, то проведи моделирование по предложенной методике.Понимаю Михалыча в диалоге с этими спецами)))
Вот Михалыч провел примерное моделирование!Немного он ошибается.Цифры будут больше!Делить надо не на 20 команд, а на 6-7 партий в городе.Тогда результат будет реальный. Можно ведь найти результаты по Никополю и просчитать реальные цифры и вот тогда уже ставить на нужную "лошадку"))))[/quote]

Я просто цифры с потолка рисовал.Просто хотел принцип подсчета подсказать, что бы хоть примерно видели, как будут считать. А по цифрам, сколько пройдет и каким количеством, пока ничего не понимаю, что бы точно предсказывать.... Это Никополь !
P.S/ Я и писал про пять партий а не про двадцать : " За проходящие , пусть пять партий[u][/u], проголосует , по моему анализу прошлых выборов, примерно 40 000. 10 тысяч проголосует за те партии , которые не наберут 5 процентов."
  • +1
szlahta 20 июля 2015 06:55
Цитата: Александр Рыбаков
Я и писал про пять партий а не про двадцать

В мат.расчетах число партий, т.е. число N может быть от 0 до 20.Если Михалыч взял 5%, то значит число N может быть и 20.А может и быть 0.Т.е. никто из партий не пройдет 5% барьер.И что тогда?
Но мне кажется, что ГС наберет 10% и кол-во их депутатов будет 10-12 человек.
А расстановка мне кажется будет (по результатам прошлых лет)
1 Видродження НЗФ -15 человек
2 ГС-12 чел.
3 БЮТ-10 чел
4БПП--10 чел
5 РП Ляшко 5чел
6 Свобода -5 чел
7ОПБ -3 чел
Ну где то так...Депутаты из ПР перебегут и перекрасятся)))
  • 0
Александр Рыбаков 20 июля 2015 08:07
Прогноз на который мы сейчас ориентируемся, немного другой, хотя , он опирается ТОЛЬКО на мониторинги которые мы делаем раз в две недели, ( все понимаем , что такое опросы и мониторинги, но сильно большого опыта прошлых лет ни у кого из нашей команды нет , вынуждены опираться именно на опросы) :
1. ОПБ - 15 депутатов
2. ВИДРОДЖЕННЯ - 11депутатов
3. БЮТ -9 депутатов
4. БПП- 7 депутатов
5. ГС- 6 депутатов
6. Самопомич - 3 депутата
7. Укроп -3 депутата
8. Бывшая КПУ - 3 депутата
9. Радикальная -3 депутата
Ну где-то так , учитывая, что там где не будет фамилии депутата , всё равно будет партия стоять и то , что ( до конца не уверен, текста нет, НО !) в бюлетень кроме фамилии кандидата и названия партии будет внесена фамилия лидера , точно не известно какого уровня: всеукраинского , областного или городского ) . Если это сделают , то есть моменты.....И еще какие моменты.... Например в каждом бюлетене рядом с фамилией кандидата от ВИДРОДЖЕННЯ фамилия Куцина ... Как вам.? Но все таки ждем текст Закона. Только у нас такое может быть. " Завтра" выборы, уже и дату назначили а проавила выборов - тайна .
  • 0
szlahta 20 июля 2015 10:49
Цитата: Александр Рыбаков
8. Бывшая КПУ - 3 депутата
9. Радикальная -3 депутата

Ну если исходить из 5%, то по 3 человека невозможно)))Сами же считали...это тогда 5 или 6 чел. Непроходные они однако)))
Да и Укроп в Чернигове оскандалился по самое))))На этом тоже сыграют.Да и кадры там одиозные в городе)))
Ну а ОПБ все таки "рассосется" по другим партиям.
  • 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.