Я не маю наміру загострювати ситуацію та не бажаю стати інструментов в чиїхось руках.
Звертаюся до Вас, як до посадової особи, яка повинна діяти відповідно до Законів України та в межах своїх повноважень (ст..19 Конституції України п.2), бо особисто до Вас, як до людини, у мене претензій немає.Шановний Андрій Петрович!!
На 62 сесії Нікопольської міської ради Ви зробили публічну заяву, в якій, нібито, намагалися пояснити ситуацію, яка склалася навколо міськводоканалу. В ній Ви озвучили наступне. Що після обрання Вас в.о. міського голови, біля Дніпропетровської облдержадміністрації до Вас підійшли невідомі особи, до бізнес інтересів яких входить привласнення нашого КП «Міськводоканал». Вони погрожували шляхом доведення підприємства до банкрутства, забрати його в приватну власність.
Що ці особи та політична сила, яка стоїть за ними має вплив на суспільну думку, а тому створить негативний імідж про діяльність нашого комунального підприємства. Далі Ви наголосили, що на даний момент в ЗМІ активно висвітлюється негативна інформація про діяльність стратегічного комунального підприємства. Що суспільству нав‘язується думка про те, що керівництво підприємства проводить анти суспільні і навіть злочинні діяння. Ви звернулися до мешканців міста ставитися виважено та розсудливо до інформації, яку нібито нав‘язують сумнівні політичні сили через ЗМІ.
Ви висловили свою думку, що дії громадських організацій та політичних сил спрямовано на дестабілізацію ситуації навколо комунального підприємства та місцевої влади задля досягнення своїх комерційних цілей шляхом знищення комунального підприємства та привласнення його. Не маючи на меті звинувачувати когось, Ви вважаєте, що Проект рішення «Про заходи щодо недопущення порушення прав споживачів суб‘єктом господарювання КП «НВУВКГ» може бути механізмом для втілення планів невідомих бізнесменів по збанкротуванню та захопленню підприємства. При цьому, зокрема, було озвучено і моє прізвище. Далі ви закликали утримуватися від популізму та провокацій.
Шановний Андрій Петрович! Складається враження , що ті двоє особи, які підійшли біля Дніпропетровської облдержадміністрації так налякали Вас, що Ви переплутали всі факти. Для того, щоб ситуація навколо міськводоканалу стала такою, потрібно було створити передумови. Запевняю Вас, що не маю достатнього впливу на керівництво стратегічного підприємства, щоб змусити їх прийняти рішення про встановлення якихось строків (термінів) повірки лічильників та здійснювати погрози споживачам в разі їх порушення, нараховувати оплату по нормам споживання. Саме керівництво міськводоканалу, спочатку розсилало приписи, а потім і в ЗМІ та на зустрічах з громадськість постійно повторювали це.
Саме такі дії обурили мешканців Нікополя. Ще 17 грудня 2014 р. на ім‘я в.о міського голови Фісак А.П. був направлений лист за підписами голів квартальних комітетів м. Нікополь, за якими, фактично, стоїть більше 40 000 мешканців нашого міста, членів територіальної громади, власників комунального майна, від імені та в інтересах яких повинна діяти міська рада . В цьому листі дуже детально описувалася ситуація, яка склалася у відносинах громади та КП «Міськводоканал», про протиправний тиск, який чинить це підприємство на споживачів та своїх власників, висувалися вимоги та надавалися їх обґрунтування.
Зокрема одним із пунктів звернення було:
«4) Надати правову оцінку діям чи бездіяльності посадових осіб КП ВУВКГ по доведенню ситуації, що склалася.5)При визнанні таких дій чи бездіяльності протиправними чи неналежним виконання посадових інструкцій, притягнути винних посадових осіб до відповідальності згідно чинному законодавству та прийняти рішення про відповідність чи доцільність їх займаній посаді.»
Чому не відреагували? Чому не почали розбиратися вже тоді, коли все можна було зупинити, коли люди ще масово не несли лічильники та кошти?
І яку негативну інформацію про діяльність стратегічного комунального підприємства Ви маєте на увазі. Виступи Полуботько та Петікяна («Репортер» від 20.11.2014р.)де саме керівництво стратегічного комунального підприємства міськводоканалу надає недостовірну інформацію, чи стаття в газеті «Нікопольська правда» від 05.02.2015 р., де до читачів доноситься думка керівництва міськводоканалу самостійно знімати пломби та те, що послуга з повірки лічильника є платною, чи статтю від 27.02.2015 р. ст.. 4 в газеті «ЭЛЕКТРОМЕТАЛЛУГР», де юрист пояснює, на кого лягають витрати по повірці лічильників, чи мої вже аж від 22.04 2015 р.(«Говорящий Никополь), коли Ваше не реагування викликало обурення. На щастя, населення нашого міста вміє читати і «виважено та розсудливо ставитьcy до інформації», а законодавча база наразі доступна, і кожен громадянин може вивчити той чи інший закон та перевірити, достовірна чи ні інформація. Проект рішення «Про заходи щодо недопущення порушення прав споживачів суб‘єктом господарювання КП « НВУВКГ» депутат міської ради подав не «як механізм для втілення планів невідомих бізнесменів по збанкрутуванню та захопленню підприємства», а на підставі Рекомендації Антимонопольного комітету України від 03.03.2015 р. № 1-рк (можете перевірити), де чітко вказано, що «аналіз нормативно-правової бази свідчить про право споживача на періодичну повірку квартирних засобів обліку та вказує на обов‘язок виконавця проводити таку повірку і контролювати міжповіркові інтервали». І цю інформацію теж легко перевірити.
Щодо недостовірності інформації не можу не згадати про відповідь за підписом в.о. міського голови Фісак А.П. від 18.05.2015 р. № 1827. Абсолютно всі пункти в відповіді спростовуються, але я приведу лише один пункт. Ви пишете «Крім того, відповідно до п.2. ст..28 ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», мова йде про обов‘язок власника водолічильника своєчасно подавати його на повірку: засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ. Підприємства, організації та фізичні особи зобов‘язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочнох інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.)
Але в цьому Законі є п.3. «Порядок подання фізичними особами, що не є суб‘єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки ( результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергії, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов‘язані з повіркою, встановлюється КМУ. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання». Ось так. І це теж легко перевірити. Я розумію, що Вам готують відповіді. То шукайте, «хто має вплив на суспільну думку» та готує Вам таку інформацію, а не звинувачуйте всю громаду в підривній діяльності та не переводьте все в політичну площину. А КП «Міськводоканал» ми, територіальна громада Нікополя, нікому не віддамо, бо це наша власність. Навіть якщо ви доведете своєю бездіяльністю це підприємство до банкрутства.
СЛАВА УКРАЇНІ !!!
29 комментариев