Ситуація з повіркою лічильників води лише погіршується.В приміщені міськводоканалу кожен день повно невдоволеного люду. Але що вони там роблять? Прийшли захищати свої право та вимагати виконання закону? Ні. Прийшли писати заяви та слізно благати начальника КП "НВУВКГ" Кулініча І.І. "перенести термін повірки водомірного лічильник та до 31 березня 2015 року зобов*язуються водомір повірити або встановити новий". Ось такі справи.
Дивно мовчання Нікопольської ради та в.о. міського голови Фісак А.П. Вони що, не володіють ситуацією, не бажають діяти чи відверто провокують населення? Можливо я щось не так розумію. А тепер, що говорить закон. Відповідно до частин другої, третьої статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"( 113/98-ВР ) засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ (спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології).
Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.
Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Пунктом 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення( 630-2005-п ), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", передбачено, що у квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.
Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.
Крім того, абзацом третім пункту 13 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій ( 869-2011-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" (далі - Порядок), визначено, що внутрішньобудинковою системою гарячого, холодного водопостачання та централізованого опалення є система від зовнішньої стіни будинку (крім транзитних трубопроводів) до першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі споживача (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).
Згідно з додатком до Порядку( 869-2011-п ), періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки відносяться до Переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Отже, відповідно до положень статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"( 113/98-ВР ) та пункту 24 Порядку( 869-2011-п ), проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки здійснюється за рахунок витрат виконавця зазначених послуг і такі витрати не нараховуються споживачеві у складі послуги.В Постанові КМУ №532 від 01.10.2014р. «Порядок формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем)» в п.16 абзац 6 зазначено, що в тариф на збут включені:
- витрати на проведення періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води. Відповідно до статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"( 1875-15 ) та статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ) до повноважень органів місцевого самоврядування, зокрема належить: встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги; визначення виконавця житлово-комунальних послуг.
Шутько Н.С. людина, громадянка України.
18 комментариев