Статистика про порушення правил безпеки при користуванні газом у побуті примушує замислитись, що не дивлячись на те, що зі сторони Управління газового господарства постійно проводиться роз’яснювальна робота з Правил безпеки, але основними причинами нещасних випадків є порушення правил самими абонентами.
Найчастіше причинами нещасних випадків є незадовільний стан димових та вентиляційних каналів (зворотна тяга або її відсутність), самовільне втручання абонентами в систему газопостачання.
Зі зниженням температури надворі помітно холоднішає в житлових приміщеннях.
Це призводить до того, що дехто з абонентів використовує газові прилади не за призначенням.
Газова плита не опалювальний прилад і використання її з цією метою категорично забороняється. Для збереження тепла в домівках, люди не тільки щільно закривають кватирки, а й заклеюють вентиляційні канали. Як наслідок – в приміщенні вигорає кисень, що призводить до появи у повітрі продуктів згорання природного газу – чадного газу. Чадний газ - сильнодіюча отруйна речовина, без кольору і запаху та смаку. Його концентрація у повітрі 1% визиває смертельне отруєння.
Для попередження подібних випадків необхідно:
- регулярно відкривайте кватирку перед включенням газового приладу;
- постійно перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах ;
- при користуванні посудом з широким дном, встановлюйте на решітку робочого стола додаткову решітку з високими ребрами;
- забезпечте підріз у дверях площею не менше 0,02 м кВ.
- використовуйте газові прилади суворо за призначенням;
Відчувши запах газу відкрийте вікна та двері, перекрийте крани на газових приладах та перед ними, не паліть не включайте та не виключайте електроприлади, терміново телефонуйте 104 до аварійної служби, яка працює цілодобово та витоки газу усуває безкоштовно
Дотримуйтесь правил безпеки при користуванні газовими приладами!
Особи винні в їх порушенні несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.
Вчасно сплачуйте за спожитий газ.
Горгаз