ВСЕ НОВОСТИ:

У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово

    День Українського козацтва  відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від        7 серпня 1999р. за  № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці.  Президент України  визначив цю дату своїм указом враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення,.

    В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього на землях України. За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності.

   Перший потужний спалах відродження власної державності припав на добу Козаччини. Друга спроба створити державу за козацькими традиціями демократизму і рівноправ'я робилася в період революційних змагань 1917–1920 рр. Третя – вже в наш час. Наприкінці 80-х рр. XX ст. цікавість до свого минулого та генетична пам'ять поряд з активізацією політичного життя в Україні спричинили виникнення козацьких громадських організацій, які перші підняли Український прапор і активізували свідомість громадськості до відновлення самостійної Української держави.

     13 жовтня 2013 року, у вихідний день, на Нікопольській площі імені Богдана Хмельницького де він був обраний Гетьманом, і де встановлений йому пам'ятник, зібралися організації нащадків козацького роду, що поширюють та розвивають Силу вільного та добропорядного Духу, козацький рух на Україні, що знайшли натхнення та сміливість взяти на себе обов'язки Війська Запорозького Низового. Захід проходив під проводом громадської організації "Рада отаманів Війська Запорозького Низового", голова Микола Хнюкало. На цей раз, козаків зібралося не багато, в більшості ті хто чітко розуміє що, ніхто крім нас, цього не зробе! Більшість  козаків, які займаються страйкбольними ігровими війнами,  відбули на велику всеукраїнську гру - змагання під Новомосковськ, де хто у Запоріжжя  до Дня міста, і де які, за здалегіть, поїхали на громадську акцію у Київ. Козаки Чортомлицької Січі та Дніпропетровської  Кодацької паланки  чекали біля могилі Івана Сірка.  Та все одно, на площі де майже чотири століття назад Богдан Хмельницький проголосив Військо Запорозьке Державою у 2013 році прозвучала козацька молитва, історична справка про те як було на справді,  від історика - дослідника,  правдолюба, козака козацького товариства" Микитинська Січ" Мирослава Жуковського,  і такі різні промови від отаманів,  офіційна - від  Олександра Шевченко ГО "Нікопольська Січ" ГУК, патріотична від Валентина Романова ГО"Козацька Варта Батьківщини", шуточний вірш про лінивість Української громади від В’ячеслава Каширного ГО " Базавлуцька Січ Козацької Варти Батьківщини",  завзята козацька пісня від тріо "Микитинці" на чолі з  Анатолієм Салюком КТ "Микитинська Січ"  та мудрість  про саму міцну козацьку любов від старійшини Нікопольської Січі Миколи Гречаного.  Поклали квіти до пам'ятника Гетьману та по коням! Коні у козаків тепер залізні, тому під красно-чорним козацьким прапором колонна легкових машин  вирушила на вшанування пам'яті  кошового отамана Івана Сірка під селище Капулівка.

     На Меморіалі – могилі батька Івана Дмитровича у козацькому колі помолились, голова Козацького благодійного фонду"Меморіал ім. Івана Дмитровича Сірка" Владислав Ладигін говорив про Силу козацької Покрови, а перший заступник голови Нікопольської райдержадміністрації, отаман КТ "Нова Січ" Микола Хнюкало напомнив про силу козацьких громадських організації коли вони не діляться на політичні та релігійні вподобання.

     Далі, по дорозі до селища Покровське, козаки зупинилися на кладовищі де вшанували пам'ять митця та краєзнавця, засновника Козацького благодійного фонду"Меморіал ім.Івана Дмитровича Сірка" Леоніда Бурди.

    У селі Покровському, де була остання Запорозька Січ, біля пам'ятника козакам "Нової  Січі" (Підпільницької), отаман Віталій Мандик КТ "Затопська Січ" УК наголосив, що козаки повинні жорстко приймати участь у політичному житті України, щоб з нами не сталося те, що було під час правління Катерини другої.  Військом Запорозьким Низовим  пройшлися парадною колонною по площі Покровського та завітали до місцевого музею де чарівна господиня, колишня шкільна вчителька Миколи Хнюкало, зачарувала своїм краєзнавчим співом завзятого козака з ближнього села Олесіївка, що через річку, Василя Тирсу, який вперше побував в цьому музеї та залишився задоволений як дитина після каруселі.

   На узбережжі Каховського водосховища, на проти  затопленого міста останньої січі, козаки подоставали свої лопати, відра, сажанці, та прийнялися до роботи висаджуючи дерева поширювати Зелений гай. Більшість саженців закупив голова ГО "Ради отаманів Війська Запорозького Низового" Микола Хнюкало.  А  у той час, вже зваблював запахами козацького борщу та кулішу кухар Затопської Січі, під чарівні та запальні Українські пісні  апаратури та залпи справжніх гармат від Затопської Січі, що супроводжували Військо Запорозьке весь святковий похід, на всіх зупинках, від Міста Микитинської Січі  до селища Нової Січі. Бабино літо потішило козаків теплом, так що де хто скупався, молоді козаки бавилися гарматами та іншою козацькою зброєю, а старші під польовий – мудрий чай, бо за Звичаєм вирішено без алкоголю,  планували світле майбутнє.

   До свята Дня козацтва козаки Нікопольської Січі  обійшли п'ять учбових закладів з творчою, патріотичною програмою, маємо ще  запрошення. А двадцять перша школа, завдяки організаційній силі директора школи Ольги Коник і допомозі спонсорів, порадувала своєю рішучістю по втіленню військово – патріотичної, спортивної гри "Сокіл" (Джура) і вивезла            11 жовтня на велику гру до Співочого поля під Капулівку сім шкільних козацьких роїв, де молоді  козаки Нікопольської Січі виступили з показовим виступом рукопашу та допомогли в організації та проведенні змагань на ігрових майданчиках.  Цей крок двадцять першої школи нас дуже радісно здивував, бо доказав, як дуже багато залежить саме від керівника закладу, якого підтримує колектив, такої собі, Маленької Держави! Такого собі, Маленького Війська, що завтра стане Великим! Слава Україні!

  У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово

У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
У День козацтва зелений гай від Війська Запорозького Низово
 

                                                Секретар ГО "Рада отаманів  Війська Запорозького Низового",    

                                                 отаман ГО "Нікопольська Січ" ГУК,

                                                                                   Олександр Шевченко.

 

 

 

 


Больше комментариев на страницах газеты "ГОРОД Никополь" в соцсетях:

 facebooktelegram,  twitter,Google +, и видео на нашем канале: Канал на youtube


 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

24 комментария

Слесарь 15 октября 2013 10:14
щоб з нами не сталося те, що було під час правління Катерини другої.

Молодцы! И не дай бог , что бы , как времена Ивана Грозного! И не допустите , что бы было , как при Лжедмитрии. ura А если серьезно, то кубанцы, ни на йоту не пожалели об землях, подареных им Екатериной. Не в пример Задунайской Сечи.
 • 0
Честный 15 октября 2013 10:44
Козакам Затопськои Сичи Слава !
 • 0
Слесарь 15 октября 2013 11:30
Редактору. А можно всю "Сич", все блоги, все статьи о козаках, перенести на форум. Кому интересно -пусть заходят и читают. А то и множество нелестных высказываний в их адрес, может и незаслуженно, и приелось.А так, сжало сердце, по "оселедцю" и вперед , на форум.
 • 0
Natalia_8197 15 октября 2013 13:59
Правильно, зачем писать о казаках и их деяниях, что бы люди о них вообще слышали. Надо их "запхать" куда по дальше, что б и слышно не было. Собственно у Дуксовой тоже такой подход foo
 • 0
Слесарь 15 октября 2013 14:43
Natalia_8197,
Но кому интересно, найдут, поинтересуются.
 • 0
kozak 16 октября 2013 12:14
Я вважаю що справи які роблять козаки низовики висвітлювать треба щоб всі бачили і читали.І яку гарну справу не зроби завжди знайдуться люди які все обсеруть вибачте за правду.
 • 0
Гоша 16 октября 2013 12:18
kozak, Правильно! Пишите отчеты о проделанной работы и выкладывайте в нете! Пусть будет примером для всех граждан!
Кашу на природе и мы есть умеем dada
 • 0
Babuin 16 октября 2013 20:46
Полезное дело - деревья посадить) А интересно кто деньги платил Хнюкало? из администрации? Как то удивляет один момент - на массовках казаки с флагами "Свободы" а руководство райадминистрации "регианалы" - это как?
Кстати для тех кто не знал - указ министерства образования - со следующего года убрать историю казачества из учебников 5 класса, а по ВОВ всего два абзаца - начало 1941 и конец 1945. Не нужны любой власти свободные казаки - а так кулешом накормили, автобус дали ... и все хорошо
 • 0
Нікопольська Січ 16 октября 2013 21:40
Babuin,Біля 30 сажанців привіз,за особистий рахунок, Микола Хнюкало,як голова ГО "Рада отаманів ВЗН", все інше та інші саженці,козаки самостійно... Хто по справжньому не займовся громадською діяльністю,то думають що організація та проведення заходів без грошей з відкілясь не можливе.) Я з 2002року займаюсь громадськими справами на 90% заходів,все робиться особистим складом організації. Люди організації та їх можливості ось головна сила створення заходів! А отаманом я з 2007року, так от, не одного разу з державного бюджету, ні наша організація,не ті інщі, що знаю, коштів не бачили! Знаю тільки на Запоріжжі окремих підтримують та Хортицю. А що до політики,то навколо козацької ідеї ми об*едналися не залежно від політичних та релігійних вподобань і вирішено на нащі громадські заходи не використовувати політичну атрибутику, але знайшовся один патріот, що не знав, прийшов,попросили його відсторонитися, він відійшов до магазинчика і там стояв, а Затопчани люблять "Свободу" от і засняли його на камеру... Що до міністерства та взагалі місцевої і Української влади, ми пишемо,багато пишемо,нас не чують! Нас мало та ми в тельняжках, терпець не залізний.. спалах буде різким, швидким і не зворотнім! Вони дограються...)
 • 0
Нікопольська Січ 16 октября 2013 22:19
Слесарь,Січевики боронили ці землі від турків, поляків, московії та інших нападників,нарешті домовилися з Російским царем, та обдурила імперія Український народ,знищіли Січ, жорстоким чином. Останній кошовий отаман помер у в*язниці, проживши біля 120 років! Надсміюватися над цим, як мінімум подло!!! А що до форума, так а якже свобода слова! І чим ви пан слесарь тоді краще за тих можновладців що ругаєте? Мої козаки і я зараз по Нікопольським школам ходимо,діти, як дикі, вони не знають Героїки...! Які вони задоволені після спілкування, очі горять! Якщо ви колишній військово - службовець,так айда з нами! Бо вчителі жалуються, що не має реальних людей, що можна у приклад ставить! За Токарем прийде інший і не факт, що кращій! А от через десять років до виборів вже прийдуть ті, хто зараз у школі, так от, їм ще можна допомогти змінитися на краще! Я бачу це по своїм вихованцям...
 • 0
Lissa 16 октября 2013 22:45
Цитата: Нікопольська Січ
Мої козаки і я зараз по Нікопольським школам ходимо,діти, як дикі, вони не знають Героїки...! Які вони задоволені після спілкування, очі горять! Якщо ви колишній військово - службовець,так айда з нами! Бо вчителі жалуються,

Оце вже брехня. Є діти, які більше за нас з вами знають про історію козацтва і можуть в цьому будь-кого за пасок запхнути. І в патріотизмі їм немає рівних, бо вони ще не знають ціни зради. Те що по Нікопольським школам ходите - це добре, але якщо ваші заходи ще будуть цікавими, то діти гурьбою до вас побіжать. Головне при цьому виглядати гідно, а не смішно.
 • 0
Нікопольська Січ 17 октября 2013 00:02
Lissa,Ну враховуючи свої сімейні невеличкі бюджетні доходи намагаємося виглядати гідно,генеральскі звання не чипляємо, побрякушки нагрудні,також,не колекціануємо. А дітки серед Гетьманів України називають Лесю Українку,Леніна,Тараса Шевченка...))) А місто першої січі Хортиця...)
 • 0
szlahta 17 октя