Це та інші питання обговорювали учасники «круглого столу» на тему: «Громадські ініціативи контролю за владою та роль медіа. Як об’єднати зусилля?», який 16 квітня 2013р. відбувся у прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.
В ході обговорення і дискусії йшлося про можливості залучення як мас-медійників, так і громадських активістів до контролю за виконанням посадовцями різних рівнів своїх обов’язків та обіцянок.
Гість із Києва Тарас Фролов, керуючий редактор загальнонаціонального проекту «Владометр», розповів про новий український Web 2.0 Інтернет-інструмент суспільного контролю влади та закликав журналістів Дніпропетровщини до співпраці.
Проект має на меті чіткий моніторинг виконання зобов’язань, які брали на себе перед виборами міські голови, депутати місцевих рад та парламенту, обіцянок, що звучали з вуст посадовців виконавчої влади як на місцях, так і в столиці.
«Ми фіксуємо обіцянки українських політиків і політичних партій та оцінюємо рівень виконання цих обіцянок, - зазначив Тарас Фролов. – Менш ніж два роки свого існування Владометр зібрав понад 4000 обіцянок. Зрозуміло, що є невдоволення результатами нашої роботи, та головне – є реакція!». Обіцянкам надаються статуси: «Не оцінена», «Виконана», «В роботі», «Не виконана», «Компроміс» і «Тупик». Результати моніторингу експерти проекту намагатимуться періодично публікувати у загальнонаціональних та місцевих ЗМІ.
Як зауважила Анна Колохіна, координатор проектів громадської організації «Дніпровський центр соціальних досліджень», останнім часом завдяки інтернет-можливостям живе спілкування із представниками засобів масової інформації помітно відходить на другий план. За її словами, слід шукати нові шляхи взаємодії, створювати нові форми. «У минулому році ми запустили інформаційно-аналітичний портал «Новий формат». Цей проект спрямований на забезпечення об’єктивного та постійного інформування громадськості Дніпропетровського регіону про діяльність місцевих органів влади та інститутів громадянського суспільства», - розповіла Анна Колохіна. За її словами, використання аналітичного потенціалу лідерів організацій «третього сектору», незалежних експертів сприятиме забезпеченню демократичного характеру суспільно-політичних процесів в Дніпропетровській області.
Інформаційно-аналітичне агентство «Придніпров’я» працює з 2005 року. Один із напрямків роботи ІАА – щоденний моніторинг ЗМІ. «Якщо на початку нашої діяльності щодоби з’являлось близько 200 повідомлень, то зараз – ледь нараховується 70», - говорить Владислав Романов, директор Інформаційно-аналітичного агентства «Придніпров’я», політолог. За його словами, з понад 30 тисяч існуючих на сьогодні в області джерел інформації працює всього близько 400. «Відбувається процес деінформатизації - джерела інформації «пересихають», мало хто із засобів масової інформації має можливості виробляти новини.
Сьогодні неурядові громадські організації займають ту площину, яку змушено залишають ЗМІ. Та громадські заміри владу не лякають. Треба загострити суспільство на вироблення альтернативних рішень, а не критикувати владу за недотримання обіцянок», - вважає політолог.
Дніпропетровська обласна організація
Національної спілки журналістів України
Прес-клуб
6 комментариев